Свободен форум

Начало » Римичка » Re:Смислени рими

Re:Смислени рими

В Библията е казано ясно, че наистина еврете са били богоизбрания народ, а ние нямаме право да призоваваме за смърт, обиди, нараняване и т.н на хора и т.н (в посланието до Римляни в глава 2 в стихове от 7 до 10 пише " вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие; а пък гняв и негодувание на ония, които са твърдоглави и не се покоряват на истината, а се покоряват на неправдата; скръб и неволя на всяка човешка душа, която прави зло, първо на юдеина, после и на гърка, а слава и почест и мир на всеки, който прави добро, първо на юдеина, после и на гърка."). Истината е, че всъщност атеистите биха станали странни- ако не могат да разсъждават логично при тези факти. На много места в Интернет (като http://istinski.blogspot.com/2008/10/blog-post_12.html) и т.н пише, че теорията на Чарлз Дарвин е отдавна опровергана от съвременната наука. Също съм чел, че- в Теория на Големия взрив и т.н -не става ясно, как се е появила Вселена в началото, как се е появила температурата във Вселената ,как се е появила първата молекула (и това от което молекулата - е била съставена) и/или молекули и т.н във Вселената ( без да има кой да създаде тях)- защото видимо нещо съществуващо не може да се появи от нищо- Вселената не може да се появи сама от нищо, нито материя е създала материя (защото и материята трябва да създаде някой)- Вселената може да бъде създадена само от нещо, което е съществувало винаги (иначе винаги ще се питаме- а кой е създал него, а него и пак ще стигнем до извода, че в началото трябва да има нещо, което е съществувало винаги без някой да го е създал) преди Вселената (без някой да го е създал) и то нещо, което не е материя (защото и материята трябва да създаде някой)- така, че единствения възможен вариант е Вселената да е създадена от Дух, който е съществувал винаги (без някой да го е създал) и винаги ще съществува- както в Библията е описан Бог . А чудото на благодатния огън (видимо няма как да го направи човек) на Великден в храма в Йерусалим (понякога в България са го показвали по националната телевизия, а мисля и в Интернет-има запазени такива записи) и написаното в глава 40 стих 22 (от книга на пророк Исая-в Стария Завет) "Онзи, Който седи над кръга на земята.."-а пророк Исая е живял 8 в.пр.н.е, а 1-та хипотеза, че Земята е кръгла е от 3 в.пр.н.е от Аристотел; и в книга Битие (от Стария Завет) в глава 2 в стих 6-е казано, „но пара се издигаше от земята та напояваше цялото лице на земята.”-тоест, че дъжда се образува от земна пара (много преди, да се появи 1-та хипотеза за това). На места в Интернет на английски език и т.н пише, че все повече научни, исторически и т.н факти, археологически разкопки и т.н - доказват Ноевия потоп, разрушението на Содом и Гомор (и други неща описани в Стария и Новия Завет). Знам за случай на физически болно момиче, което е оздравяло (още на сутринта) след като е спало една нощ в женския манастир "Свети Пантелеймон" в България. -показва (ясно-за всеки средно интелигентен човек), че истината (от всички религии) е в християнството. Знам за хора (езичници и т.н от Азия, атеисти от Европа и т.н) които след всички прочетени тук и т.н неща се убедиха напълно, че истината от всички религии и т.н - е в християнството. Пиша, това уточнение, само на базата на нормалната логика. Чувал съм (от сигурни източници), че 100% от днешните (а предполагам и - въобще) учени (освен предполагам ако на някои от тях са платили и т.н) знаят (със 100% сигурност), че мъртвата природа (материя и т.н) не може да създаде жива (животни-а също и хора) на планетата Земя (а също и ако има живот на други планети дори извънземни-видимо е че те не могат да се появят сами, ако няма кой да ги създаде) , дори и като най-прост едноклетъчен организъм, а за толкова години (а дори за милиарди години всичко това пак е невъзможно) виждаме, че едноклетъчните организми не еволюират в двойно клетъчен организми (влечугите не еволюират в бозайници, птици и насекоми; толкова - растения, дървета, треви, храсти,плодове,зеленчуци и т.н - не еволюират към по-висши) и т.н по тази верига), а също и че гравитацията на Земята (и въобще) е природен феномен (за което пише в английската уикипедия на тема "Gravitation"), тоест няма (сигурно и логично как това става от - само себе си) научно обяснение (за гравитацията). Днес на много места в Интернет и т.н - това се признава . В английската уикипедия на тема "World Turtle", "World Elephant", "Shesha" и "World Serpent" (с посочени сигурни места от където са били взети написаните там неща) от които се разбираше, че според индуски , китайски, Native American (аз мисля-индиански в Северна и Южна Америка) митологии (а от някъде прочетох и за зороастризма и корейската и будистката митологии) и т.н- планетата Земя се крепи на костенурки, слонове и т.н. Аз съм чел, че Ancient Jain и будистката космология приема, че Земята е на диск, състояща се от четири континента, групирани около една централна планина (връх Меру) като венчелистчетата на цвете. Един външен океана заобикаля тези континенти. Тази гледна точка на традиционните будистки и Jain космология изобразява космоса като огромен, океански диск (на големината на малка планетарна система), обградени от планини, в които континентите са определени като малки острови. Аз прочетох в "Encyclopaedia Britannica" (онлайн в Интернет) на тема "Hindu and Buddhist mythology" че те имат (според мен така се разбираше) обща митология (предполагам с общи научни и т.н грешки) а подобни неща (за научни и т.н грешки) с посочени сигурни места от където са били взети написаните там неща се разбираха и от английската уикипедия на тема "Japanese mythology" и в WikiIslam -с посочени сигурни хадиси и места в Корана от където е било взето това (но освен това във WikiIslam има статии и неща които са нещо като статии от вестник и т.н-несигурни като източник на данните (видимо несигурни, силно пресилени, измислени и неверни като съдържание)-които сякаш искат да искарат исляма по-зле отколкото е-примерно, че мюсюлмани вършели престъпления (с или без причина) към не мюсюлмани и т.н) -има много такива за исляма-а и въобще ако човек напише в Интернет нещо на тема "научни грешки в Корана/хадисите" на който и да е език-индонезийски, арабски, персийски, хинди, китайски, турски и т.н ще му излезе огромен списък с неща на които би се смяло и малко дете. А също много интересни неща прочетох за противоречията в Корана и хадисите на теми "Contradictions in the Qur"an - WikiIslam" и "Contradictions in the Hadith - WikiIslam" от тема "Contradictions and Errors - WikiIslam" и там някъде най-отдолу имаше подтема даваща право на мюсюлманите да отговорят на противоречията (а в друга статия и на научните и т.н грешки в тях) в тях, но те (а също и в другата статия за научните и т.н грешки в тях), го правеха с малка част от противоречията и то с твърде слаби, несигурни и силно съмнителни аргументи . Само ще напиша нещо важно за мъчениците в християнството (а за това пише и в уикипедия на тема мъченичество- и за други религии) - Знам, че освен като мъченията и убийствата с из.вратени, сад.истични, гн.усни, отв.ратителни и т.н подробности-за някои от тези светии (християнски мъченици) е описано (в техните жития) че те е можело да избягат-но те са предпочели да умрат като мъченици (и понякога че те сами-са се помолили да ги убият за-да влязат в небесното царство) или че самите те светии (християнски мъченици) сами са се подлагали на-глад, тежки условия и физически мъчения и т.н и всички неща описани-за тях са като техен подвиг за който те са получавали "мъченически венци". Понякога пише, че житието на някой светец (християнски мъченик) е описано от случаен човек (като се дава само неговото име) наблюдавал подвига на светеца (християнския мъченик) което видимо не е убедително доказателство -а в повечето случаи-не пише кой е автора на житието на някой светец (християнски мъченик). А всичко това не само противоречи на всички книги (със сигурен автор) в Библията но и на здравия разум.

15-01-2016 22:33 #5661
[] [редакция]

Отговор

*

За да вмъкнете изображение, напишете URL с i отпред ihttp://

Leave thiz field empty
Top Site Counter

Powered by scif